Paljajalujalatsid vs. tavalised jalanõud. Müüdid ja tegelikkus.

Paljajalujalatsid vs. tavalised jalanõud. Müüdid ja tegelikkus.

Kas oled kunagi mõelnud, miks inimesed otsustavad kanda paljajalujalatseid? Võib-olla oled kuulnud isegi mõningaid vastuväiteid paljajalujalatsite kandmise kohta. Tõde on aga see, et paljajalujalatsid pakuvad mitmeid eeliseid võrreldes tavaliste jalanõudega. Selles postituses toon välja erinevad vastuväited paljajalujalatsite kandmise kohta ja kirjutan, miks need on pigem müüdid kui tegelikkus.

Müüt #1: Paljajalujalatsite kandmine on ebamugav.

Tegelikult on paljajalujalatsid paljude inimeste jaoks tunduvalt mugavamad. Need võimaldavad jalgadel liikuda loomulikult, ilma piiravate elementideta nagu kõrged kontsad või ebamugavalt pigistav jalanõu ninaosa. Paljajalujalatsid järgivad jala kuju ja võimaldavad varvastel vabalt liikuda, mis muudab kõndimise ja jooksmise palju loomulikumaks ja mugavamaks.

Müüt #2: Paljajalujalatsite kasutamine suurendab vigastuste ohtu.

Tegelikkuses paljajalujalatsite kasutamine vähendada vigastuste ohtu mitmel viisil. Esiteks sunnivad need jalgade lihaseid ja sidemeid tugevamalt tööle, tugevdades neid ja suurendades vastupidavust. Teiseks võimaldavad paljajalujalatsid paremat tasakaalu ja kehatunnetust, vähendades komistamise ja libisemise riski.

Müüt #3: Paljajalujalatsid ei ole hügieenilised.

See on levinud väärarusaam. Paljud paljajalujalatsid on valmistatud hingavatest materjalidest, mis aitavad vältida higistamist ja säilitavad jalgade mugavuse. Lisaks saab paljajalujalatseid kergesti pesta ja hooldada, tagades seeläbi hea hügieeni.

Müüt #4: Tavalised jalanõud pakuvad paremat tuge.

Tegelikult ei ole tugevasti toestatud jalanõude pidev kandmine alati tervislik. Need võivad muuta jalad sõltuvaks kunstlikust toest ja põhjustada nõrkust. Paljajalujalatsid võimaldavad jalgadel loomulikult liikuda ja töötada, tugevdades seeläbi jala struktuuri ja parandades stabiilsust.

Müüt #5: Paljajalujalatsid on kallimad kui tavalised jalanõud.

Siin on üllatav tõde: paljajalujalatsid ei pruugi tegelikult olla kallimad kui kvaliteetsed tavalised jalanõud. Kuigi mõned paljajalujalatsid võivad esmapilgul tunduda kallimad või on kallimad, siis on oluline kaaluda nende pikaajalist kasu. Te ei pea hiljem tegelema sissekasvanud küüntega või minema hallux valguse operatsioonile. Need on väga levinud ja sagedased probleemid tavaliste jalanõude kandmisel. Lisaks seljavalud valest keha hoiakust.

Müüt #6: Paljajalujalatsite kuju on ebanormaalne.
Tegelikuses ei ole need mitte ebanormaalsed vaid meil on harjumatu näha ja tunnistada, et meie jalg tegelikult ongi sellise kujuga. Oleme pidevalt näinud ainult kitseneva ninaosaga jalanõusid ja suur osa jalgu on selliseks isegi deformeerunud. Samas pole see loomulik jala kuju. Paljudel inimestel on ehmatus kui nad astuvad paljajalujalatsi sisetallale ja saavad tõdemuse, et see on täpselt nende jala kujuga.

Miks paljajalujalatsid on paremad:

  • Loomulikum tunne ja liikumine: Paljajalujalatsid võimaldavad jalgadel liikuda loomulikult ja vabalt.
  • Väiksem vigastuste oht: Need tugevdavad jala lihaseid ja sidemeid, vähendades vigastuste riski.
  • Hügieenilisus: Hingavate materjalide ja pesemisvõimalusega saab tagada hea hügieeni.
  • Puuduv tugi: Loomuliku liikumise soodustamine ja jala tugevdamine on paremad kui jala ületoestamine.
  • Rahaline kokkuhoid: Isegi kui osad paljajalujalatsid (enamik on samas hinnaklassis nagu kvaliteetsed tavalised jalanõud) võivad olla kallimad kui tavalised jalanõud, siis on oluline mõelda tervislikele võitudele. Makstes täna näiteks 50 € rohkem, ei ole vaja hiljem veeta aega jalakabinetis sissekasvanud varbaküüsi ravides või minna väga kallile hallux valguse operatsioonile.

Kokkuvõttes on paljajalujalatsid tegelikult mugavamad, tervislikumad ja väiksema vigastuse ohuga kui tavalised jalanõud. Muidugi iga inimene ja jalg on erinev, seega on oluline leida just Teie vajadustele sobib jalanõu. Kuid ärge laske müütidel takistada teil proovimast paljajalujalatseid ja nautimast nende eeliseid.

Aga ära unusta, et täiskasvanutel on oluline võtta aega üleminekuks! Kuna tavajalanõudes on meie kõnnak pidevalt vale, siis on ülemineku aeg eriti oluline, et mitte põrutada oma kandu ära. Kanna oma uusi paljajalujalatseid alguses iga päev näiteks 30 minutit kuni 1 tund. Nädala möödudes pikenda aega. Võib ka varem, aga sellisel juhul on oluline, et mõtleksid pidevalt oma kõndimise ning kõnnaku peale. On oluline, et kõnniksite pehmelt, mitte tugevalt üle kanna. Tuleb kand, aga kohe ka täistald maha. Vetruvus, pehmus ning pigem väiksemad sammud, sest suurte sammudega tuleb kand rohkem ja tugevamalt esile.

Kui Te ei ole kindel kuidas alustada või kuidas oleks õige kõndida, siis võite julgelt kirjutada mulle Pisilasse. Aitan ja nõustan suurima rõõmuga.

Valiku paljajalujalatseid täiskasvanutele leiate SIIT.
Valiku paljajalujalatseid lastele leiate SIIT.

Shopping Cart