Kuidas mõõta jalga ja valida õiges suuruses paljajalujalats?

Paljajalujalatsid

 

Kuidas mõõta jalga ja valida õige paljajalujalats?

Selleks, et valida endale või lapsele sobivas suuruses paljajalujalats, on vaja mõõta jalg ära. Kindlasti tuleb mõõta mõlemad jalad, sest tihti on üks jalg veidi pikem/lühem või laiem/kitsam. Oluline on, et jalanõu valitakse suurema jala järgi.
Kui mõõtude erinevus on väga suur, siis tuleb valikut tehes arvestada, et millise variandiga olete valmis arvestama. Kas ülisuur varu väiksemal jalal ja sobilik varu suuremal või siis minimaalsem varu suuremal jalal ja sobilik varu väiksemal jalal.

 


Jala mõõtmine.

Võta valge paber ja pliiats. Aseta jalg paberile selliselt, et kogu raskus oleks mõõdetaval jalal. Vali võimalikult peenike pliiats ning joonista jalga paberile hoides pliiatsit täielikult otse. Võib juhtuda, et laps ei soovi nii kaua paigal püsida, siis võite joonista ka ainult kanna, pikima varba ja laiuselt kõige laiemad kohad.

Teine variant on kasutada valget paberit ja panna paber maha vastu seina/seinaliistu ning jalg paberile kand seina vastas. Ning joonistada siis jalakuju paberile.

Kolmas variant on kasutada karbi kaant. Aseta jalg kannaga vastu äärt ning joonista piirjooned.

Kuidas mõõta jalga ja valida õiges suuruses paljajalujalats?

 

 

Mõõdu märkimine.

Kui jalg on joonistatud, siis tuleb mõõta
pikkus kõige pikemast varbast kannani. Paljudel inimestel ei ole suur varvas pikim, seega jälgida kindlalt, et pikimast kohast mõõdetakse ja täiesti otse! Ja siis mõõta laius kõige laiemast kohast otse sirgjooneliselt.

Jala pikkuse ja laiuse mõõtmine.

 

 

Kui suurt varu jalanõusse jätta?

Soovitatav varu sõltub jalanõust. Üldine soovitatav varu näiteks tavaliste saabaste, tossude pikkusest on 12mm ja laiusest 2-5mm.

*Algaja kõndija puhul on soovitatav varu pikkuselt kuni 1cm. *Sandaali maksimaalne varu pikkuses võiks olla 12mm ja laiuselt paar mm. *Kummikute soovitatav varu pikkusest on kuni 1cm ja laiuselt kuni 4mm. *Talvesaabaste soovitatav varu pikkusest on umbes 15mm ja laiusest umbes 6mm.

 


Kuidas hinnata kas jalg on kõrge või madal?

Mõned nipid kuidas märgata kas tegu on kõrgema või madalama jalaga.
Madala jala puhul: *Jalanõude krõpsud on maksimaalselt kinni tõmmatud, aga oleks veel vaja; *Jalanõu kangas võib jääda kortsu, sest üleliigset ruumi on liiga palju; *Jalatsid loksuvad jalas, sest ruumi on liiga palju;
Kõrge jala puhul:  *Jalatsid jätavad jalaseljale rante, sest suruvad kuna pole kõrgusest ruumi; *Jalanõu krõpsud jäävad liiga lühikeseks ;

Jala kõrgust ei saagi tegelikult päris täpselt mõõta, samas on üks variant kuidas umbkaudset mõõtmise teelt kõrgust määrata. Selleks on vaja pehmet mõõdulinti. Panna mõõdulint üle jalaselja mõlemalt poolt vastu põrandat. Vaata mitu sentimeetrit saad ning jaga see mõõt jala pikkuse sentimeetritega.

Tulemuse lugemine:
Madal jalg on mõõduga kuni 0,7cm. Keskmise kõrgusega jalg 0,71-0,81cm ja kõrge jalg tulemusega rohkem kui 0,82cm.
Tegemist ei pruugi olla 100% tõese tulemusega, aga üldiselt saab sellest mõõdust lähtudes teha õige valiku.

Kui Teil on küsimusi, siis kirjutage julgelt meile Pisilasse!
Meie paljajalujalatsite valiku leiate SIIT!

Shopping Cart