Raamat “BEEBIDE MAAILM” – luuleread beebidele.

14.00

Laost otsas

Tootekood: BeebideMaailm Kategooria:

Raamat “BEEBIDE MAAILM” luuleread beebidele. Raamat, mis on enamat kui vaid raamat.

Kui beebid meie maailma saabuvad, näevad nad esialgu kõike mustvalgena. Selles raamatus on beebit visuaalselt stimuleerivad pildid ning toredad luuleread asjadest, mida laps esimesel eluaastal sageli enda ümber näeb ja kuuleb. Korda luuleridu mitmeid kordi ning peagi võid beebi näolt äratundmisrõõmu leida.
Igati armas katsikukink, mille kasutuse võimalused kasvavad koos lapsega. Esimestel elukuudel saab uurida beebiga koos pilte ning kasutada seda kõhuli olemise aja või autosõidu põnevaks muutmiseks.
 
ARENDAVAD PEENMOTOORIKA MÄNGUD
1) Plastiliini mäng. 8 kuud+ võib tutvustada väikelapsele raamatu värviliseks muutmist plastiliini abil (lapsevanema järelvalve all). Alguses anna lapsele valmis rullitud pallikesi, mida laps pildile paneb ning seejärel käega laiaks lükkab (lapsevanem näitab alguses ette ning aitab lapse näpuga palli laiaks teha).
Vajuta ja vaata õpetust siit: Plastiliini mäng
Vanuse kasvades oskab laps üha väiksemaid ning erineva kujuga detaile lisada. Näiteks rullida pisikesi ussikesi, et kasutada neid päikesekiirtena. Arendab ka lapse fantaasiat ning peagi valmivad üha põnevamad ning detailsemad pildid.
2) Piltide kopeerimine. Kui laps oskab juba kirjutusvahendit hästi käsitleda, võib proovida kopeerimist (4+). Vaja läheb tavalist valget paberit, pliiatsit/vildikat, head valgust. Alustage lihtsamatest piltidest (näiteks pall). Pärast pildi kopeerimist saab laps pilti edasi joonistada ja värvida. Piltide kopeerimine soodustab lapse käelist arengut ning valmistab teda ette tähtede ja numbrite kirjutamiseks.
LUGEMA ÕPPIMISEKS

Kui beebist on sirgunud mudilane, kes tunneb huvi lugemise vastu, on hea aeg koos sõnu kokku veerima hakata. Tekst on küll kirjatähtedes, kuid Montessori pedagoogikas just nendega lugemist alustataksegi.Huvi korral uuri lähemalt Eesti Montessori Ühingu esimehe Asnate Tuuliku kirjutatud blogipostitusest.

Lõik tekstist “Kirjutamine ja lugemine Montessori viisil”: “Maria Montessori avastas, et võiks algusest peale õppida väikeseid kirjatähti, sest nendega me enamasti kirjutame. Ja siis teised tähed – trükitähed ja suured – tulevad juurde iseenesest. Selle tulemusena oskaks 6-7-aastane laps juba nii kirjatähtedega kirjutada kui ka lugeda suuri ja väikeseid trükitähti, nii et koolis saab ta 7-aastasena tegeleda teiste teemadega, mis teda huvitavad.”

LUULETUSTE ÕPPIMINE

“Luuletuse pähe õppimine on mälu ja mõtlemise korrastamise treenimiseks oluline asi!” soovitab Leelo Tungal.

Videod koos liigutustega vanusele 0-4*:

Luuletus “Pall”

Luuletus “Vihmasabin”

Luuletus “Söögiaeg”

* Vanusele 0-3 soovitavalt lapsevanem teeb ise liigutusi luuletust ette lugedes.

Vanuses 3-4 suudab ise laps videot vaadates liigutused ja luuletuse selgeks õppida.

 

Raamat “BEEBIDE MAAILM” on paksude kaantega. Raamatus on 18 lk ja must-valged pildid  (mõnel on värviline detail), luuleread.
Autor Alice Remmel-Potisepp
Illustratsioonid Yo Setianto
Trükitud Eestis trükikojas JustPrint
Shopping Cart