Montessori mõtteteradega SILDID

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.

Tootekood: - Kategooriad: , ,

Montessori mõtteteradega SILDID.
Maria Montessori tsitaatidest tekkinud mõtteterad. Sildid on meelde tuletamaks, kui oluline on lapse iseseisvumine ja keskendumine ❤️. Sildil olevate mõtete seletus:

Aita mul seda ise teha.” (Variant 1)
Tihti kipume laste eest ise asju ära tegema, sest nii saab kiiremini. Samas sellega võtame ära lapselt võimaluse iseseisvuda. Iseseisvuda ei aita muidugi ka see, kui lihtsalt eeldame, et laps oskaks ise jopet selga panna või lukku kinni tõmmata. Meie töö on neid asju talle ennem esitleda ja siis saab tema seda teha. Ja neile väga meeldib seda teha, kui neil on selleks õiged ja toimivad vahendid ning eelnevalt esitletud, kuidas asi käib. Ja muidugi ei tasu ära unustada, et esitlemine on lapsele, mitte täiskasvanule. Kõik peab olema väga selge ja aeglane. Aitame neid, mitte nende eest ise ära tehes, vaid õpetades ja näidates, kuidas ise teha saavad :).

Lapse keskendumine on püha.” (Variant 2)
Ma usun, et kõik meist on vähemalt korra läinud lapse mängimise ajal lapse juurde ja palunud tal keset keskendunud mängu midagi teha. See ei tundu justkui kuidagi kahjulik olevat. Samas, kujutage ette iseend tegemas midagi väga olulist, midagi, millele olete täielikult keskendunud ja pühendunud. Ja siis.. tuleb keegi ja segab teid, palub lõpetada, palub korraks midagi muud teha. Kas see rõõmustab Teid? Kas pärast samast kohast jätkates on lihtne? Kas tunded on samad? Vastus on ilmselgelt ei ning sama on lapsega. Keskendudes on tema aju ja käed tööd täis, mis ongi kõige olulisem, sest ainult nii ta õpib. Kui me soovime, et ta oleks tulevikus võimeline pühenduma või keskenduma, siis on oluline, et selliseid hetki ei segataks. Iga sööma hakkamine võib veidike oodata, meie asjad saavad oodata! Last keskenduma aga hiljem enam õpetada ei saa, see tuleb kasvades, läbi võimaluste keskenduda.

Mõnusat toetamist ja koos kasvamist ❤️.

Sildi mõõdud ja materjal:
Valmistatud tamme puidust. Variant 1 (“Aita mul seda ise teha”) mõõduga 25cm x 6,5cm. Variant 2 (“Lapse keskendumine on püha”) mõõduga 32cm x 6,5cm. Silt on nööriaukude ja nööriga ehk siis käib seina nööriga. Saab panna ka kinnitusnätsuga.

Kui Teil on erisoove, siis kirjutage meile julgelt Pisilasse.

VARIANT

,

Shopping Cart